szukaj   start   produkty   pliki   kontakt

Grupy produktów


ARC - wersja ekonomiczna
HRC - wersja wysoka
ERC - niski profil wózka
MRM - miniaturowe wąskie
MRW -miniaturowe szerokie
Prowadnice miniaturowe o małym skoku ST
Silniki liniowe z nieżelaznym rdzeniem


Prowadnice liniowe Hiwin
Śruby i nakrętki HIWIN
Nakrętki do śrub rolowanych HIWIN
Nakrętki do śrub łuszczonych HIWIN

Bloki łożyskowe
Obudowa do nakrętki kołnierzowej

Tuleje toczne
Tuleje toczne z kołnierzem
Tuleje toczne w obudowie SC (LU)
Wałki szlifowane SF/SCF
Podpory koncowe wałków


Stoliki X i XY (Aluminiowe)
Stoliki X i XY (Stalowe)
Stoliki obrotowe
Łączniki osi ZPrecyzyjne prowadnice zębate Nexen

 

Firma Nexen powstała w 1902 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Horton, jako Nexen Group Inc. funkcjonuje od 1999 roku. Przez pierwsze piędziesięciolecie produkcja firmy koncentrowała się przede wszystkim na rozwoju technologii pneumatycznych zacisków oraz hamulców. Wieloletnie doświadczenie oraz nieustannie rozwijana technologia sprawiły, że Nexen jest jednym z liderów na rynku pneumatycznych zacisków oraz hamulców. 

Pod koniec lat 90-tych firma Nexen wprowadziła na rynek innowacyjną technologię bezluzowych prowadnic zębatych.

 

System bezluzowych prowadnic zębatych składa się z innowacyjnych ułożyskowanych wałków, co zastępuje zęby przekładni zębatej czołowej wykorzystywanej w konwencjonalnych systemach koła zębatego i zębatki, by zapobiec tarciu ślizgowemu. Co więcej, w odróżnieniu od innych systemów ruchu liniowego, w systemie możne być zastosowane niewielkie obciążenie wstępne by wyeliminować luzy.

Opracowana, by zminimalizować tarcie, technologia bezluzowych prowadnic zębatych umożliwia otrzymanie 99% sprawności przy zmianie ruchu obrotowego na liniowy, doskonale redukując zużycie i zapewniając długą żywotność – nawet przy wykorzystaniu ekstremalnie dużych prędkości. Koło zębate otaczają oddzielne zęby, równocześnie obciążając je w przeciwnych kierunkach, eliminuje się potrzebę zastosowania drugiego koła zębatego przeciwdziałającego luzom. Precyzyjnie wykonane profile zębów określają przestrzeń zębatki, a wałki mogą gładko przesuwać się w przód i w tył w przeciwnych kierunkach. Ze specjalnie zaprojektowanymi wałkami obciążonymi w przeciwnym kierunku do drogi stycznej, system ten zapobiega występowaniu luzów.

Poza płynnym ruchem, system bezluzowych prowadnic zębatych zapewnia dokładne i powtarzalne pozycjonowanie. Każdy ząb jest precyzyjnie zmierzony w odniesieniu do pierwszego, utrzymując wysoką dokładność pozycjonowania oraz eliminując kumulowanie błędów. Skutkuje to dokładnością pozycjonowania do ±30µm (połowa średnicy ludzkiego włosa). Co więcej, system ten jest  w stanie osiągać prędkość do 11 m/sek, a jego specjalna budowa powoduje wytwarzanie minimalnego ciepła i zużycia komponentów dzięki niewielkiemu tarciu zapewniając wysoką dokładność pozycjonowania.

System bezluzowej prowadnicy zębatej zapewnia również dłuższą żywotność produktu i ogranicza konserwację. W wolniejszych aplikacjach system może funkcjonować bez smarowania. Warto podkreślić, że system bezluzowej prowadnicy zębatej utrzymuje dokładność przez cały okres żywotności systemu.

  

 

 

 Aby ocenić możliwości precyzyjnych listw zębatych Nexen zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku dostępnego tutaj.

 

automatyzacja produkcji
start   produkty   pliki   kontakt